Ndërlidhjet

MADRID


Sot në Madrid filloi gjykimi i 29 të akuzuarve për sulmet e vitit 2004, ku u vranë 191 persona.
Shpërthimet e 11 marsit në kryeqytetin spanjoll vlerësohet të jenë sulmet më vdekjeprurëse të Al-Kaidës në Evropë.
Qindra dëshmitarë dhe ekspertë mjeko-ligjorë do të dëshmojnë në këtë proces që pritet të përfundojë në tetor.
XS
SM
MD
LG