Ndërlidhjet

PARIS


Franca ka shfaqur shpresën se Prishtina dhe Beogradi "do ta shqyrtojnë shumë detajisht" propozimin për zgjidhjen e statusit të Kosovës.
Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme Jean-Baptiste Mattei u tha gazetarëve se me rezolutën që e miratoi kuvendi i Serbisë, përveç dënimit të planit të Martti Ahtisaarit, konfirmohet edhe "ekipi negociator serb".
"Ne shpresojmë se ky konfirmim do të mundësojë që plani të shqyrtohet shumë detajisht", tha Mattei.
XS
SM
MD
LG