Ndërlidhjet

VARSHAVË


Presidenti i Polonisë Jaroslav Kaczynski tha se ai dhe vëllai i tij binjak, kryeministri Lech, janë për vendosjen e sistemit mbrojtës raketor amerikan në tokën polake.
Komentet e Kasczynskit vijnë në kohën kur qeveria është duke shqyrtuar nëse duhet ta pranojë planin amerikan, që një pjesë të sistemit mbrojtës raketor ta vendosë në Poloni dhe në Republikën e Çekisë.
XS
SM
MD
LG