Ndërlidhjet

GJENEVË


Organizata Ndërkombtare për Migrim paralajmëroi se më shumë se 1 milion irakienë mund të shpërngulen brenda këtij viti nga Iraku.
Deri tash nga Iraku janë zhvendosur 1.4 milion banorë. Në një deklaratë për shtyp, Organizata për Migrim paralajmëroi se vetëm gjatë 3 javëve të fundit gati 18 mijë njerëz janë detyruar t'i braktisin shtëpitë, kryesisht nga pjesa qëndrore dhe jugore e Irakut.
XS
SM
MD
LG