Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri irakian Nuri al-Maliki i ka thënë sot presidentit amerikan George Bush se ditët e para të aksionit të përbashkët të sigurisë të forcave amerikane dhe irakiane në Bagdad kanë treguar sukses të madh. Gjatë një bisede të zhvilluar me video-link Bush i ka premtuar kryeministrit Maliki dërgimin e 21 mijë e 500 trupave shtesë në Irak për t'iu bashkangjitur 132 mijë ushtarëve sa janë aktualisht, me qëllim që t'a stabilizojnë situatën ne Bagdad.
XS
SM
MD
LG