Ndërlidhjet

TIRANË


Partia Demokratike dhe ajo Socialiste mbyllën mbrëmë në Tiranë fushatën zgjedhore, për zgjedhjet lokale që mbahen nesër.
Rreth 2.9 milion votues kanë të drejtë të votojnë për zgjedhjen e qeverisë vendore, njëherësh numri më i madh i votuesve në Shqipëri.
Procesi i nesërm i votimit sikurse edhe numërimi i votave do të monitorohet nga rreth 4 mijë vëzhgues vendorë dhe ndërkombtarë.
XS
SM
MD
LG