Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Një mjet i fuqishëm ka shpërthyer sot në gjykatën e qytetit Quetta të Pakistanit, duke i lënë së paku 15 të vrarë dhe disa të plagosur. Bëhet e ditur se në mesin e viktimave është një gjykatës, disa avokatë dhe disa të afërm të të burgosurve.
Deri tash askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin, ndërkohë që policia po i vazhdon hetimet.
XS
SM
MD
LG