Ndërlidhjet

STAMBOLL


Një gjykatë turke i ka dënuar me burg të përjetshëm shtatë militantë të dyshuar të Al-Kaidës për shpërthimet në Stamboll në vitin 2003 me ç'rast u vranë 58 veta.
Sulmet kishin për qëllim të shkatërronin dy Sinagoga, Ambasadën dhe një bankë Britanike.
Avokati mbrojtës Mehmet Sami Selcuk tha se mbrotja do të paraqesë ankesë ndaj procesit.
"48 nga 72 të dyshuarit tashmë janë dënuar. Ky nuk është përfundimi që e kemi pritur, andaj do të paraqesim ankesë në gjykatën supreme", tha Mehmet.
XS
SM
MD
LG