Ndërlidhjet

TIRANË


Partia Demokratike dhe ajo Socialiste e mbyllën mbrëmë në Tiranë fushatën zgjedhore, për zgjedhjet lokale që mbahen nesër.
Rreth 2.9 milion votues kanë të drejtë të votojnë për zgjedhjen e qeverisë vendore. Procesi i votimit dhe numërimi i votave do të monitorohet nga rreth 4 mijë vëzhgues vendorë dhe ndërkombëtarë.
Sot presidenti Alfred Moisiu dhe kryeministri Sali Berisha u bënë thirrje qytetarëve të dalin masovikisht në zgjedhjet, që ata i cilësuan shumë të rëndësishme për anëtarësimin e vendit në strukturat euroatlantike.
XS
SM
MD
LG