Ndërlidhjet

TEHERAN


Udhëheqësi suprem iranian, Ayatollah Ali Khamenei ka thënë se programi bërthamor i Iranit është "ardhmëria dhe fati" i këtij vendi, dhe i ka mohuar kritikat se ky program i kushton shumë vendit.
Sipas ultimatumit të Kombeve të Bashkuara, Iranit i kanë mbetur edhe 4 ditë që ta ndërpresë pasurimin e uraniumit, ose rrezikon të përballet me sanksione të mundshme.
XS
SM
MD
LG