Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat irakiane të sigurisë kanë zbuluar 50 raketa tokë-ajër në një depo armatimi në afërsi të Bagdadit.
Zëdhënësi i ushtrisë irakiane tha se armët ishin të prodhimit rus dhe ende janë në gjendje të mirë.
Muajin e kaluar, 7 helikopterë amerikanë janë rrëzuar në Irak. Ushtria amerikane tha se me gjasë, "armët e sofistikuara" janë përgjegjëse për rrëzimin e helikopterëve.
Po sot në Irak, të paktën 10 veta janë vrarë dhe rreth 60 janë plagosur nga dy shpërthime me automjete bombë në qytetin verior të Irakut, Kirkuk.
XS
SM
MD
LG