Ndërlidhjet

RAMALLAH


Presidenti i Autoritetetit Palestinez Mahmud Abbas ka thënë se Uashingtoni duhet ta pranojë koalicionin ndërmjet lëvizjes së tij Fatah dhe grupit militant islamik Hamas.
Një bashkëpunëtor i liderit palestinez raportohet t'i ketë thënë sot në Ramallah emisarit amerikan David Welch se marrëveshja për ndarjen e pushtetit me Hamasin është e nevojshme për t'u dhënë fund luftimeve mes fraksioneve.
XS
SM
MD
LG