Ndërlidhjet

ATHINË


Pesë persona janë mbytur dhe 20 konsiderohen të zhdukur pas përmbysjes së një anije me emigrantë nga Somalia në afërsi të ujdhesës greke Samos.
Ministria greke e Marinës Tregtare tha se anija ishte nisur të premten nga Turqia.
Një i mbijetuar kishte arritur të notojë deri në breg dhe i ka njoftuar autoritetet.
XS
SM
MD
LG