Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice, presidenti i Autoritetit palestinez, Mahmud Abbas dhe kryeministri izraelit, Ehud Olmert pritet të takohen nesër në Jerusalem. Zonja Rice, që sot u takua ndaras me Ehud Olmertin dhe Mahmud Abbasin, tha se takimin e nesërm do ta shfrytëzoj për ti shqyrtuar perspektivat për paqe.
XS
SM
MD
LG