Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice sot i ka filluar takimet tripalëshe me liderët izraelitë dhe palestinezë. Dje kryeministri izraelit, Ehud Olmert tha se Izraeli dhe Shtetet e Bahskuara janë pajtuar që të mos bashkëpunojnë me qeverinë e re palestineze të unitetit kombëtar, derisa kjo ta njohë të drejtën e Izraelit për të ekzistuar. Dje zonja Rice ndaras u takua me kryeministrin izraelit, Ehud Olmert dhe me presidentin e autoritetit palestinez, Mahmud Abbas.
XS
SM
MD
LG