Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice tha se udhëheqësit palestinezë dhe izraelitë kanë përsëritur angazhimin për zgjidhjen me dy shete për krizën në Lindjen e Mesme.
Pas takimit me kryeministrin izraelit Olmert dhe presidentin e Autoritet Palestinez Abbas, Rice tha se "të tre përsëritëm mbështetjen tonë për zgjidhjen me dy shtete, ashtu siç ramë dakord se shteti palestinez nuk mund të lindë nga dhuna dhe terrori."
XS
SM
MD
LG