Ndërlidhjet

VJENË


I dërguari i posaçëm i KB Martti Ahtisaari sot në Vjenë do t'a njoftojë Këshillin e Përhershëm të OSBE-së me propozimin e tij për zgjidhjen e statusit të Kosovës. Ahtisaari do t'u drejtohet ambasadorëve të OSBE-së në pallatin Hofburg, ndërsa nuk është paraparë konferencë për shtyp.
Takimi i sotëm u paraprin bisedimeve të nesërme konsultative ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit lidhur me planin e Ahtisaarit.
XS
SM
MD
LG