Ndërlidhjet

TBILISI


Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier tha se konfliktet e pazgjidhura në Gjeorgji nuk do të duhej të jenë pengesë për anëtarësimin e këtij vendi në NATO.
Steinmeier tha se NATO-ja parapëlqen që Gjeorgjia t'i zgjidhë këto të ashtuquajtura konflikte të ngrira, por shtoi se NATO dhe BE do të bëjnë çmos që ta ndihmojnë Gjeorgjinë që t'i zgjidhë këto konflikte.
XS
SM
MD
LG