Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 5 veta e humbën jetën dhe 100 janë hospitalizuar nga shpërthimi i një kamioni me klorin në qytetin irakian Taji. Shumica e njerëzve u shtruan në spital nga helmimi me gazin. Nuk është e qartë nëse shpërthimi ishte aksidental apo i qëllimshëm.
Dje, më shumë se 40 irakianë dhe pesë ushtarë amerikanë e humbën jetën në valën e shpërthimeve dhe sulmeve tjera në Irak.
XS
SM
MD
LG