Ndërlidhjet

TOKIO


Nënpresidenti amerikan Dick Cheney sot e fillon vizitën në Japoni, ku me zyrtarët do të diskutojë mbi marrëveshjen e fundit me Korenë e Veriut, e cila synon çarmatimin bërthamor të këtij vendi.
Gjithashtu pritet të diskutohen edhe kontributet e Japonisë në Irak dhe Afganistan.
XS
SM
MD
LG