Ndërlidhjet

PALE


Trupat e NATO-s në Bosnje kanë bastisur shtëpitë e djalit dhe vajzës së Radovan Karaxhiqit, i akuzuar për krime lufte. Zëdhënësi i NATO-s Derek Chappell tha se kërkimet u kryen në bazë të dyshimeve se ata ishin involvuar në rrjetin që e mbështet të atin e tyre.
Karaxhiq ndodhet në arrati prej vitit 1995, kur u akuzua për gjenocid.
XS
SM
MD
LG