Ndërlidhjet

PRISHTINË


Lëvizja "Vetvendosje" ka paralajmëruar protestë tjetër më 3 mars, kundër pakos së Martti Ahtisaarit dhe kundër policisë së UNMIK-ut, siç thanë aktivistët e "Vetvendosjes" kundër krimit që ata bënë më 10 shkurt.
Protesta e 10 shkurtit, e Lëvizjes "Vetvendosje", përfundoi me dy të vrarë, mbi 80 të lënduar, si dhe më dy dorëheqje, ajo e ministrit të Punëve të Brendshme Fatmir Rexhepi dhe komisionerit të Policisë së UNMIK-ut Stephen Curtis.
XS
SM
MD
LG