Ndërlidhjet

PALE


Trupat e NATO-s në Bosnje kanë bastisur shtëpitë e djalit dhe vajzës së Radovan Karaxhiqit, i akuzuar për krime lufte. Bastisjet i konfirmoi zëdhënësi i NATO-s Derek Chappell.
"Pjesëtarë të NATO-s kanë bastisur shtëpitë e Sonja dhe Sasha Karaxhiqit. Kërkimet po bëhen në bazë të dyshimeve se ata janë të përfshirë në rrjetin që e mbështet të atin e tyre, të mos arrestohet", tha Chappell.
Karaxhiq ndodhet në arrati prej vitit 1995, kur u akuzua për gjenocid.
XS
SM
MD
LG