Ndërlidhjet

PRISHTINË


Delegacioni i Kosovës ka udhëtuar sot në Vjenë për të marrë pjesë në raundin e fundit të konsultimeve lidhur me pakon e Martti Ahtisaarit për statusin e Kosovës. Në takimet me palën nga Beogradi, delegacionin e Prishtinës e kryeson anëtari i Ekipit Negociues Veton Surroi.
Para nisjes, Surroi tha se nuk sheh mundësi reale për ndryshime në pakon e Ahtisaarit dhe nuk sheh ndonjë mundësi për marrëveshje apo kompromise me Beogradin.
XS
SM
MD
LG