Ndërlidhjet

UASHINGTON


Gjatë udhëtimit në Bruksel, Moskë dhe Berlin, këtë javë, këshilltari për siguri kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, Stephen Hadley do të takohet me zyrtarë të NATO-s, BE-së dhe të Rusisë.
Zëdhënësi Gordon Johndroe tha se gjatë këtyre takimeve do të diskutohet për "Afganistanin, Libanin, Kosovën, për çështjet e tjera në Lindjen e Mesme dhe tema tjera".
Stephen Hadley këshilltar për siguri kombëtare i pesidentit Bush, arrinë në Bruksel nesër.
XS
SM
MD
LG