Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 5 veta e humbën jetën dhe më shumë se 100 janë hospitalizuar nga shpërthimi i një kamioni me klor në qytetin irakian Taji. Nuk është e qartë nëse shpërthimi ishte aksidental apo i qëllimshëm.
Ndërkohë më shumë se 17 veta janë vrarë sot në 3 sulme të ndara në Bagdad.
XS
SM
MD
LG