Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov ka akuzuar Shtetet e Bashkuara që sipas tij, po përpiqen të kenë superioritet mbi Rusinë në fushën bërthamore.
Në një intervistë të publikuar sot, Lavrov ka hedhur poshtë pohimet e Shteteve të Bashkuara se sistemi i mbrojtjes raketore amerikane i propozuar të ndërtohet në Evropë, ka për qëllim Iranin dhe Korenë e Veriut.
Ai tha se ky sistem më tepër ka për qëllim të kontrollojë raketat e Rusisë.
XS
SM
MD
LG