Ndërlidhjet

BERLIN


Sekretarja amerikane e shtetit Condoloeezza Rice tha se fuqitë botërore po planifikojnë t'i shfrytëzojnë të gjitha opsionet e mundshme, përfshirë dhe Këshillin e Sigurimit, që t'a bindin Iranin të heqë dorë nga pasurimi i uraniumit dhe t'i fillojë negociatat.
Rice i bëri këto komente pas takimit në Berlin me ministrat e Jashtëm të Rusisë, Gjermanisë dhe shefin e diplomacisë evropiane Javier Solana.
XS
SM
MD
LG