Ndërlidhjet

OSLO


Komiteti për çmimin Nobel në Oslo, njoftoi se ka pranuar 181 nominime për çmimin Nobel për Paqe për vitin 2007.
Bëhet e ditur se për këtë çmim, që pritet të ndahet në tetor, janë nominuar 135 individë dhe 46 organizata.
XS
SM
MD
LG