Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë e ka njoftuar Patriarkun e Kishës Ortodokse serbe Pavle, me rrjedhën e negociatave për statusin e Kosovës, duke thënë se Serbia nuk do t'a pranojë pavarësinë e Kosovës.
Në njoftimin e Patrikanës thuhet se Boris Tadiç ka theksuar vendosmërinë e ekipit negociator serb dhe përcaktimin e tij që në asnjë mënyrë të mos e pranojnë pavarësinë e Kosovës.
"Pas përfundimit të konsultimeve në Vjenë, na pret një betejë shumë e rëndësishme në Këshillin e Sigurimit të OKB-së", ka thënë presidenti serb.
XS
SM
MD
LG