Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat amerikane kanë zhvilluar sot një betejë me kryengritësit në qytetin irakian Ramadi. Njoftohet për 12 veta të vrarë, përfshi gra dhe fëmijë.
Ndërkohë zëdhënsi i forcave amerikane gjenerali Uilliam Calduell njoftoi për gjetjen e një sasie armatimi gjatë bastisjes në disa zona në Fallujah.
Në zhvillime tjera, qeveria irakiane ka thënë se është e gatshme të marrë përgjegjësitë për sigurinë në Irakun Jugor, pas tërheqjes së trupave britanike.
XS
SM
MD
LG