Ndërlidhjet

PRISHTINË


Drejtori politik në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Michael Schaefer është takuar me ushëheqësit më të lartë vendorë dhe ndërkombëtarë në Kosovë.
Schaefer tha se Gjermania dhe Bashkimi Evropian e mbështesin misionin e Martti Ahtisaarit dhe presin që në muajt e ardhshëm, propozimi i tij t'i adresohet Këshillit të Sigurimit, ku më pas do të nxirret Rezoluta e re për Kosovën. Ai tha se shpreson që statusi i Kosovës do të zgjidhet gjatë kohës kur Gjermania kryeson Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG