Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë Boris Tadiq e ka dënuar, siç ka thënë, sjelljen joparimore të shefit të UNMIK-ut Joachim Ruecker, për shkak se ky i fundit e ka pranuar kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj.
Në komunikatën e lëshuar nga presidenca në Beograd, thuhet se Tadiq për këtë do ta njoftojë sekretarin e përgjithshëm të KB, Ban Ki Moon, dhe do të kërkojë që të ndërpritet një praktikë e këtillë.
XS
SM
MD
LG