Ndërlidhjet

VARSHAVË


Polonia ka bërë të ditur zyrtarisht se do të fillojë negociatat me Shtetet e Bashkuara për mbajtjen e raketave, si pjesë e sistemit të mbrojtjes raketore amerikane në territorin e vet.
Njoftimin e ka bërë ministria e Jashtme polake.
Uashingtoni ka kërkuar nga Polonia dhe Çekia që të mbajnë në territoret e veta sistemin e mbrojtjes raketore, ndërsa Moska e ka kritikuar këtë plan duke thënë se ka për qëllim Rusinë.
XS
SM
MD
LG