Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ministrat e Jashtëm të shtatë vendeve më të mëdha islamike takohen në Pakistan për të diskutuar përpjekjet e përbashkëta që kanë për qëllim përfundimin e trazirave në Lindjen e Mesme.
Shefat e diplomacive nga Arabia Saudite, Indonezia, Turqia, Malajzia, Egjipti, Jordania dhe Pakistani takohen me ftesë të presidentit pakistanez Pervez Musharaf, i cili kishte bërë thirrje për koncensus islamik me qëllim të përfundimit të dhunës rajonale.
XS
SM
MD
LG