Ndërlidhjet

BOGOTA


Të paktën 15 veta e kanë humbur jetën dhe 27 janë lënduar kur një autobus në Kolumbi u përplas me një kamion, dhe pastaj u rrokullis në një humnerë të thellë mbi 300 metra.
Për shkak të stërngarkimit dhe rrugëve të këqija, aksidentet e autobusëve janë të shpeshta në vendet malore si Kolumbia, Ekuadori dhe Peru.
XS
SM
MD
LG