Ndërlidhjet

TATABANYA


Hendbollistet e Vllaznimit të Gjakovës pësuan disfatë edhe në ndeshjen e dytë kundër ekipit "Naisa" të Nishit, me rezultat 13:46.
Meqë në takimin e parë "Naisa" fitoi me rezultat 42:14 u plasua në çerekfinale të garave ndërkombëtare Challenge Cup.
Raportohet se takimi u zhvillua me masa të shtuara të sigurisë ndërsa ka zgjuar interesim të madh me që ishte ndeshja e parë ndërkombëtare ndërmjet një ekipi nga Kosova dhe ekipit nga Serbia.
XS
SM
MD
LG