Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush
Haradinaj ka thirrur sot një takim të jashtëzakonshëm
të Këshillit Drejtues të partisë së tij, një ditë para se ai të niset për në Hagë.
Haradinaj është shprehur i bindur se do të dalë i pafajshëm në procesin gjyqësor ndaj tij.
Më pas, Haradinaj është përqëndruar sidomos në çështjet politike që e presin Kosovën muajt e ardhshëm. Haradinaj tha se AAK-ja si parti që drejton dhe qeverinë e Kosovës do të jetë një parti që edhe në mungesën e tij do të punojë për pavarësinë e Kosovës.
XS
SM
MD
LG