Ndërlidhjet

BAGDAD


40 veta, shumica studentë, kanë vdekur nga një sulm vetvrasës në një qendër studentore në Bagdad.
Një numër viktimash u shënuan dhe nga sulmi me raketë në një lagje shiite në Bagdadin jugor.
Ndërkohë po sot një makinë bombë ka shpërthyer pranë ambasadës së Iranit në Bagdad duke e lënë së paku dy të vrarë e katër të plagosur.
Kleriku radikal Moktada Al-Sadr ka kërkuar nga forcat irakiane të mos punojnë me trupat amerikane për zbatimin e planit të ri të sigurisë.
XS
SM
MD
LG