Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 4 veta janë vrarë dhe disa janë plagosur në mesin e të cilëve edhe zëvendës presidenti irakian Adel Abdel Mahdi, pas shpërthimit të një bombe në Ministrinë irakiane për Çështje Publike.
Poashtu bëhet e ditur se i plagosur në këtë shpërthim është edhe ministri irakian për Çështje Publike.
XS
SM
MD
LG