Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu e ka dënuar shpërthimin e sotëm në Pejë, nga i cili u dëmtuan shtatë vetura të OSBE-së dhe dy private.
"Aktet e tilla shkojnë në dobi të atyre që nuk e dëshirojnë paqen, stabilitetin dhe pavarësinë e Kosovës", thuhet në komunikatën e z. Sejdiu.
Zëdhënësi i OSBE-së Sven Lindholm tha se deri tash nuk ka indikacione se OSBE-ja ka qenë shënjestër e sulmit.
XS
SM
MD
LG