Ndërlidhjet

LUBJANË


Presidenti slloven Janez Dërnovshek tha se e pranon propozimin e Martti Ahtisaarit për zgjidhjen e statusit të Kosovës dhe se është i nevojshëm uniteti i bashkësisë ndërkombëtare për çështjen e Kosovës.
"Do të ishte iluzion të pritej që me planin të pajtohen të gjithë, dhe që plani t'i kënaqë të dyja palët Prishtinën dhe Beogradin", tha Dërnovshek pas takimit me kryetarin e Parlamentit finlandez Pav Liponen.
XS
SM
MD
LG