Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja e Shtetit Condoleezza Rice tha se Shtetet e Bashkuara dhe Iraku kanë ndërmarrë një iniciativë diplomatike për t'i ftuar Iranin dhe Sirinë që të marrin pjesë në konferencën për stabilizimin e Irakut.
Ajo i bëri këto komente para fjalimit që sot do ta mbajë në komitetin e Senatit. Rice tha se Uashingtoni shpreson që Siria dhe Irani do ta shfrytëzojnë këtë mundësi për t'i përmirësuar marrëdhëniet me Irakun, dhe të punojnë për paqen dhe stabilitetin në rajon.
XS
SM
MD
LG