Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 10 vetë janë vrarë sot nga shpërthimi i një makine – bombë në një lagje të Bagdadit. Njëherësh, ushtria e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se trupat kanë vrarë tetë militantë të dyshuar të al-Kaidës dhe kanë zënë 6 të tjerë gjatë një sulmi tokësor dhe ajror në vendin Taji, në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG