Ndërlidhjet

BAGDAD


Iraku ka konfirmuar se Shtetet e Bashkuara, Irani dhe Siria do të marrin pjesë në konferencën ndërkombëtare për sigurinë e Irakut bënë të ditur zyrtarë irakianë. Në këtë konferencë do të marrin pjesë edhe pesë anëtarët e përhershëm të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.
Pritet që konferenca të mbahet në mars.
XS
SM
MD
LG