Ndërlidhjet

UASHINGTON


Drejtori i shërbimeve të zbulimit të Shteteve të Bashkuara, Mike McConnell, tha se Rusia ka ecur prapa në progresin e saj demokratik. Këto komente ai i bëri në një komitet të Senatit amerikan.
"Marshi drejt demokracisë ka ecur prapa në Rusi. Më tepër po bëhen përgatitje për t'a kontrolluar procesin, popullin dhe partitë politike deri sa të zgjedhet lideri i ardhshëm i Rusisë", tha McConnell.
XS
SM
MD
LG