Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian dhe NATO do te diskutojnë nesër si të drejtojnë Kosovën gjatë periudhës delikate të përcaktimit të statusit derisa po shohin edhe rreth strategjive dalëse për ushtritë e tyre.
"Ne po e vëzhgojmë nga shumë afër se si po zhbvillohet situata", tha gjenerali francez Zhan Pol Perrush. Më tej ka shtuar se "misioni në Kosovë gjithmonë mund t'i përshtatet mjedisit".
XS
SM
MD
LG