Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qeveria e Kosovës e ka dënuar fuqishëm, siç e ka quajtur, aktin kriminal ndaj kreut të Autoritetit Rregullativ të Telekomunikacionit Anton Berisha, automjeti i të cilit është qëlluar me armë zjarri. Qeveria vlerëson se në këtë kohë të intensifikimit të procesit të statusit përfundimtar të Kosovës është e domosdoshme ruajtja e qetësisë, si dhe një ambienti me tolerancë zero ndaj dhunës dhe krimit.
Sulmi me armë zjarri ndaj kreu të autoritetit rregullator të telekomunikacionit ka ndodhur mëngjesin e sotëm në magjistralen Prishtinë-Pejë.
XS
SM
MD
LG