Ndërlidhjet

PRISHTINË


Pesë shqiptarë të Kosovës janë akuzuar për djegjen e disa shtëpive gjatë trazirave të marsit të vitit 2004, bënë të ditur sot zyrtarë të Kombeve të Bashkuara në Prishtinë.
"Të dyshuarit janë akuzuar për zjarrëvënie dhe grabitje në rrethinë të Prishtinës", ka thënë zëdhënësi i UNMIK-ut Neeraj Singh.
Ai bëri të ditur se 11 persona të tjerë të dyshuar, 10 prej të cilëve janë të mitur, vazhdojnë të jenë nën hetime.
XS
SM
MD
LG