Ndërlidhjet

KABUL


Ministrja e Jashtme britanike Margaret Beckett ka biseduar sot në Kabul me presidentin afgan Hamid Kharzai. Takimi u realizua pasi Britania bëri të ditur se do të dërgoi 1 mijë e 400 trupa shtesë në Afganistan.
"Përkushtimi i Mbretërisë së Bashkuara në Afganistan do të rritet gjatë vitit 2007 dhe kjo theksohet edhe në planin e veprimit për të cilin presidenti Kharzai dhe kryeministri Blair kanë rënë dakord gjatë këtij muaji", ka thënë Beckett.
XS
SM
MD
LG